تبلیغات
زیارت عاشورا ولــــــــایــــت عــــــــــشـــق - آشوب دنیای امروز
ولــــــــایــــت عــــــــــشـــق
ما با ولایت زنده ایم ، تازنده ایم رزمنده ایم
منوی اصلی
مطالب پیشین
موضوعات وبلاگ
لینک دوستان
پیوندهای روزانه
نویسندگان
نظرسنجی
نظر شما راجب به این وبلاگ چیست؟


آمار وبلاگ
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • کل بازدیدها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین به روز رسانی :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل مطالب :
 • دوستان عزیز با استفاده از کد زیر ما در وبلاگ و وب سایت خود حمایت کنید

  ولایت عشق

  باتشکر
***بقیه ابزار وبلاگ***
ذکر کاشف الکرب 

 • استخاره آنلاین با قرآن کریم
  

  فال حافظ

  
 • ارسال شده در پنجشنبه سیزدهم آذر 1393 ساعت ساعت 12 و 49 دقیقه و 12 ثانیه توسط بسیجی علیرضا حسینی

  آشوب دنیای امروز نتیجه مدیریت آمریکایی است
  سردار نقدی در جمع اساتید دانشگاه های علوم پزشکی:

  آشوب دنیای امروز نتیجه مدیریت آمریکایی است


  رئیس سازمان بسیج مستضعفین در همایش اساتید دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور گفت: امروز با بررسی شرایط منطقه و جهان شاهد دنیای پرآشوبی هستیم که نتیجه مدل و مدیریت جهانی آمریکا است.

  منبع:بسیج پرس

  به گزارش ولایت عشق سردار محمدرضا نقدی  رئیس سازمان بسیج مستضعفین در همایش اساتید دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور که صبح امروز به همت سازمان بسیج جامعه پزشکی کل کشور برگزار شد گفت: باید شرایط خود را به خوبی تحلیل کنیم و برای آینده برنامه ریزی دقیق داشته باشیم. دنیا پر از آشوب است واز همسایه های ما گرفته تا شمال آفریقا و از طرف دیگر تا تایلند و میانمار همگی در آشوب است که همه آن ها نتیجه مدیریت جهانی آمریکا است.

  وی افزود: در برخی از اسناد، آمریکا اعتراف کرده که ما مدیریت جهان را در دست داریم که امروز حاصلش را می بینیم. از سوی دیگر ما با تحولاتی مواجه هستیم که مربوط به خودمان است هر چند در حال حاضر از لحاظ امکانات فاصله زیادی با کشورهای دیگر داریم.

  رئیس سازمان بسیج مستضعفین خاطرنشان کرد: در تمام مولفه های اقتدار، منحنی جمهوری اسلامی ایران رو به بالا و منحنی هم پیمانانش رو به پایین و تزلزل است. شرایط نامتعارف جهانی و ظلم و جور نشان دهنده نزدیک شدن به قدرت و تحول در نظم جهانی است؛ دقیقاً همان چیزی که آمریکایی ها و هم پیمانانش را به تکاپو انداخته است. اگر امروز ایران یک طرف میز و قدرت های جهانی در آن طرف میز می نشینند موضوع اصلاً بحث هسته ای نیست و نشان از تغییر قدرت ها دارد.

  نقدی با بیان این مطلب که وظیفه ما دراین دوران گذار بسیار سخت است و ما یک میراث و سرمایه بسیار ارزشمند را دراختیار داریم گفت: در بخش پزشکی در طی چند دهه اخیر به نقطه ای رسیده ایم که امروز از 53 کشور دنیا به ایران می آیند واین امر به شکل درآمد گردشگری پزشکی و درمانی خودش را نشان داده است واین پیشرفت و درخشندگی، حرکت منحصر به فردی است که در منطقه نمایان شده است. این درخشندگی ها در تمام حوزه ها از جمله نظامی، اجتماعی و اقتصادی وجود دارد و فاصله زیادی را پیموده است و میراث گرانبهایی را که مجاهدان فی سبیل الله به یادگار گذاشته اند در اختیار داریم و نباید اجازه دهیم که این حرکت کند شود.

  وی افزود: باید بتوانیم در این رویارویی و مبارزه ای که جریان دارد، برای گذار از دوره تحول، قدرت و جابجایی آن الگو تمدنی خود را ارائه دهیم. جنگ برسر همین الگو است واگر ما ایدئولوژی و راهبردهای جبهه مقابل را بپذیریم مغلوب شده ایم واگر به رویکردهای او روی بیاوریم در اصل آن ها هستند که پیروز شده اند هر چند این اتفاق درایران رخ دهد.

  رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان این سوال که آیا میزان سرانه پزشک به جمعیت، تخت به جمعیت و ساعات درمان به بیماری که علامت توسعه ی کشورها قلمداد می شود می تواند شاخص توسعه و پیشرفت ما باشد گفت: در حوزه پزشکی مشی و جهت گیری اساسی را پزشکان و اساتید ترسیم می کنند اما جواب بنده به این سوال منفی است. اصلی ترین شاخص، ارتقای سطح امید به زندگی است؛ شاخص مهمی که در الگوی تمدن اسلامی با الهام گیری از پیامبر اسلام (ص) به کاهش مراجعات درمانی تاکید شده است. این که جامعه ای به مرحله بیماری نرسد وافراد نیازی به درمان پیدا نکنند.

  وی با بیان اینکه شاخصه دیگر اخلاق پزشکی است اظهارداشت: اخلاق پزشکی موضوع بسیار مهمی است که خودش را در دوران دفاع مقدس نشان داد و ما برای دیگر قشرها سازمان بسیج جامعه پزشکی را مثال می زنیم وباید این حرکت ها را به رخ جهانیان بکشیم.

  نقدی با بیان این مطلب که باید از ظرفیت اخلاقی و تعالی اخلاقی به طور جد استفاده کرد گفت: ما پزشکانی داریم که خودشان به مناطق محروم سر می زنند و بدون دریافت هزینه ای به مداوای بیماران می پردازند. در 2 سال گذشته 70 هزار نفر از پزشکان اعلام آمادگی کردند که بدون هیچ دریافتی به مردم خدمت کنند.

  وی در پایان گفت: در این سال ها بیشتر اهتمام به پیشرفت سلامت، درمان محور بوده واین در حالی است که هم در قانون اساسی وهم در محافل مختلف در مورد محوریت بهداشت و پیشگیری صحبت می شود و در این زمینه باید تمام ارگان ها از بسیج و وزارت آموزش و پرورش گرفته تا دیگران دست به دست هم دهند و کار را به بهترین نحو پیش ببرند.  موضوع : عمومی ,  بسیج وبسیجی ,  اخبارروز(بسیج,سپاه) , 


  درباره ما

  بسیجی عاشق شهد شهادت به خداست* مکتب عاشق ز مکتب ها جداست *گر سر و پا و تن و جان می دهد *بس همین حالت که جنت را رواست.
  جستجو


  وصیت شهدا
  وصیت شهدا
  آرشیو مطالب
  لوگوی دوستان

  >khabarkhoon.com
  کاربردی
  پیج رنک گوگل تماس با ما ساعت فلش مذهبی ذکر روزهای هفته پخش زنده حرم
  روزشمار محرم عاشورا
  روزشمار فاطمیه
  روزشمار غدیر
  "طــــــــــــراح قالــــــــــــب:ولـــــــــــــایت عشــــــــــــــق"
  دعای فرج

  پشتیبانی