تبلیغات
زیارت عاشورا ولــــــــایــــت عــــــــــشـــق - مسلمانان در گفتگو با مسیحیان و ...
ولــــــــایــــت عــــــــــشـــق
ما با ولایت زنده ایم ، تازنده ایم رزمنده ایم
منوی اصلی
مطالب پیشین
موضوعات وبلاگ
لینک دوستان
پیوندهای روزانه
نویسندگان
نظرسنجی
نظر شما راجب به این وبلاگ چیست؟


آمار وبلاگ
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • کل بازدیدها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین به روز رسانی :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل مطالب :
 • دوستان عزیز با استفاده از کد زیر ما در وبلاگ و وب سایت خود حمایت کنید

  ولایت عشق

  باتشکر
***بقیه ابزار وبلاگ***
ذکر کاشف الکرب 

 • استخاره آنلاین با قرآن کریم
  

  فال حافظ

  
 • ارسال شده در چهارشنبه پنجم آذر 1393 ساعت ساعت 22 و 22 دقیقه و 11 ثانیه توسط بسیجی علیرضا حسینی

  مسلمانان در گفتگو با مسیحیان و یهیودیان متکی به تعالیم قرآن هستند
  رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی:

  مسلمانان در گفتگو با مسیحیان و یهیودیان متکی به تعالیم قرآن هستند


  رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی گفت: مسلمانان همه اهل کتاب را به گرد آمدن در پیرامون توحید و به پرهیز از بندگی و بردگی غیر خدا دعوت می کنند.  به گزارش ولایت عشق ابوذر ابراهیمی رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در گفتگوی سازنده مسلمانان و مسیحیان برای مصلحت، گفت: موضوع این دوره از گفتگوها، گفتگوی سازنده مسلمانان برای مصلحت جامعه است وگفتگو روشی است که خداوند آن را برای ما پسندیده است تا بتوانیم در سایه گفتگو به حرکت درآییم، زیرا گفتگو مانع غرق شدن انسان در باورهایش می شود و اگر در فضایی به دور از تعصبات انجام پذیر سود آن به همه طرفهای گفتگو خواهد رسید. بنابراین باید با جدیت تمام درصدد پرهیز از جدل باشیم، زیرا تصور قبولاندن باور خود به دیگری خطر بزرگی است که می تواند گفتگوها را به جدل بکشاند. گفتگو را نباید وسیله ای جدید برای به نابودی کشاندن باورهای طرف مقابل و واداشتن او به عقب نشینی دانست مسلمانان در گفتگو با مسیحیان و یهیودیان متکی به تعالیم قرآن هستند که همه اهل کتاب را در پیرامون توحید میان دین ها به پرهیز از بندگی و بردگی غیرخداوند را دعوت می کنند.

  رئیس سازمان و فرهنگ ارتباطات اسلامی افزود: انتظار می رود همه ادیان با انشئابات درونی آن، اقدام به پالایش میراث دینی خودشان از هر نوع نص عقل ستیز یا اخلاق گریز، نمایند. فاصله گرفتن از تفاسیر لفظی و ظاهری و التفات به تفاسیرعقلی، از ضرورت های ادیان در زمان ما است. فعال کردن ظرفیت های هر کدام از ادیان و مذاهب در خدمت گفتگو و ارائه قرائت های تکثر گرا ازجمله خدماتی است که ادیان می توانند به سلح جهانی و شکل گیری دنیایی عاری از خشونت تقدیم کنند  خوشبختانه کلیسای کاتولیک واتیکان گام های بزرگی را در راه گفتگوی ادیان برداشته و همواره کشور ما یکی از طرف های جدی در این گفتگوها بوده است، همان طور که شورای جهانی کلیساها هم در این میان به خوبی نقش آفرینی کرده است.

  وی با بیان این مطلب که امروز پیامی که باید از زبان عالمان و پیروان ادیان باید به گوش جهانیان رسانده شود دعوت به تعقل است عنوان کرد: دعوت به تعقل، یعنی فراخوان به ایمان و رهنمون شدن به خدا که آفریننده عقل در انسان ها است. شباهت آدمی به خدا در همین عقلی است که فقط آدمی از آن برخوردار و بردیگر کائنات برتری یافته است وهمین آدمی را شایسته خلافت خدا بر روی زمین ساخته است. امروزه ادیان گوناگون نباید در دعوت دینی شان فقط بردعاوی خاص دین خودشان تاکید کنند، بلکه باید پیروانشان را به تعقل فرا بخوانند.

  رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با اشاره به اینکه امروزه شاهد شکل گیری ائتلافی ضد گروه تروریستی داعش هستیم، تصریح کرد:  فارق از انگیزه های مشکوک برخی قدرت های بزرگ و برخی از دولت های منطقه که خود در تکریم یا تجهیز این گروه تروریستی و همانندهای آن نقش داشته اند، به نظر می رسد که مفید تر از قدرت های سیاسی، این رهبران ادیان به ویژه توحیدی هستند که اگر علیه انواع گوناگون تروریست اعم از دولتی و گروهکی مواضع مشترک و قاطعی اتخاذ کنند هم نفششان صادقانه تر تلقی می شود و هم مقبولیت بیشتری در میان توده ها خواهند یافت مهم ترین تاثیر ورود ادیان به این عرصه، می تواند فرهنگ سازی و واکسینه کردن مومنان در برابر نا بفردان تندرو و خشونت طلب باشند.  موضوع : عمومی ,  بسیج وبسیجی ,  اخبار دین واندیشه , 


  درباره ما

  بسیجی عاشق شهد شهادت به خداست* مکتب عاشق ز مکتب ها جداست *گر سر و پا و تن و جان می دهد *بس همین حالت که جنت را رواست.
  جستجو


  وصیت شهدا
  وصیت شهدا
  آرشیو مطالب
  لوگوی دوستان

  >khabarkhoon.com
  کاربردی
  پیج رنک گوگل تماس با ما ساعت فلش مذهبی ذکر روزهای هفته پخش زنده حرم
  روزشمار محرم عاشورا
  روزشمار فاطمیه
  روزشمار غدیر
  "طــــــــــــراح قالــــــــــــب:ولـــــــــــــایت عشــــــــــــــق"
  دعای فرج

  پشتیبانی